0 Список порівняння
0 Вибрані товари
0
07:22:38 - 25.05.2019
Валюта: ₴ (UAH)
  • Р (RUB)
  • $ (USD)
  • € (EUR)
  • ₴ (UAH)
  • (BYN)
07:22:39 - 25.05.2019

Будьмо!, чи Яке вино люблять українці

Будьмо!, чи Яке вино люблять українці

У Києві, Львові та Донецьку п’ють більше горілки, у Чернігові, ясно що — пиво, у Кропивницькому — слабоалкогольні напої. Вино найбільш охоче п’ють у регіонах багатих на виноградники, — на Одещині, в Миколаєві, Херсоні та Криму. Притому найбільший попит — на червоне місцевого виробництва.

На думку експертів, такий вибірковий попит сформувався під впливом трьох факторів: різниці клімату — чим холодніше, тим градус вище, культурних традицій, як приклад — медовуха у Львові, та рівня статків населення.

Найбільший попит мають вина з вартістю близько 4 доларів за пляшку, влітку популярні легкі та свіжі білі і рожеві вина, а взимку — насичені червоні. Та це ще не все про кольори:

· 55% продажів — це червоні вина,

· 40% — білі,

· і лише 5% — рожеві.

Щодо міцності, то лідером напоїв залишається напівсолодке — 54% продажів, сухі — 28% і солодкі — 18 %.

Більшість українців із задоволенням п’ють вітчизняні вина, але останнім часом з’явилася тенденція вживання європейських вин, особливою увагою користуються не надто дорогі бренди з сонячної Італії та пристрасної Іспанії. Зростає популярність просекко — легкого ігристого італійського вина, яке багато українців вважають гідною альтернативою шампанському. Зростає і вимогливість до цін, цей факт можна розглядати, як ознаку того, що «винна аудиторія» активно формується, співвітчизники починають розумітися на хороших напоях. І ринок завойовують ті вітчизняні виробники, що пропонують насправді якісний продукт.

Довідка. У Європі найбільше витрачають на вино, як не дивно, жителі Швейцарії: кожен — 595 євро на рік, причому приблизно по 12 євро за пляшку. А найменше — жителі Косово: всього пів євро на рік. Пересічний француз купує вино не дорожче, ніж 5 євро за пляшку і витрачає на рік приблизно 300 євро.

А от щодо об’ємів, то найбільше вина за рік випивають у Ватікані — на одного жителя маленької країни приходиться близько 55 літрів щороку. Слідом за ватиканцями жителі Андори — вони випивають за рік трохи менше 50 літрів вина, а потім — жителі Словенії, які випивають 44 літри вина на рік. Крім того, в десятці країн зі славою винолюбних Португалія, Молдова, Італія, Греція, Німеччина і Велика Британія.

07:22:39 - 25.05.2019
Повернення до списку