Неприємна звістка для гурманів — французького вина поменшає

Неприємна звістка для гурманів — французького вина поменшає

Надто холодна весна, дощове літо і нестача сонячних днів у вересні зіграли злий жарт із врожайністю на виноградних плантаціях у Франції. Виробництво вина порівняно з минулим роком зменшилось на 12%, — такі дані повідомляє французьке міністерство сільського господарства.


Скорочення виробництва вина на 5 мільйонів гектолітрів — втрата значна і неприємна, але французи, у звичній для них манері, духом не занепадають і кількість вина для себе не обмежують. А 48 мільйонів гектолітрів — не так і мало, врешті решт. Серед регіонів, що постраждали найбільше — Шампань і Бургундія.

· Шампань — батьківщина улюбленого новорічного вина, розташована на півдні країни на межі з Бельгією та Люксембургом, і її виноградники постраждали найбільше — врожай на третину менший, ніж рік тому. В Шампані з червоного винограду Піно Нуар і Піно Меньє та із білого Шардоне роблять білі і рожеві ігристі вина.

· Бургундія — французький регіон на сході країни, на виноградниках якого культивуються сорти Аліготе і Шардоне. Регіон славиться саме білими винами, які добре відоме в Україні — улюблене українцями шаблі роблять саме тут. Врожай винограду 2016 року в регіоні на 18% нижче очікуваного.

Так, шампанське Дон Периньон і шаблі можуть подорожчати в зв’язку із зменшенням кількості, але рислінгу із Ельзаса, каберне із Бордо і божоле із долини Луари ніщо не загрожує. Тому приводу для суму в українських прихильників французького смаку не так і багато.

Тай на позиції Франції у списку лідерів світового ринку вина негода не вплине: ще минулого року французи здали позиції італійцям, і в 2016 році Італія залишається номером 1 у сфері виноробства. Але Франція посідає почесне друге місце і навіть нарощує темпи і об’єми експорту.

Так у першому півріччі 2016 року експорт французьких вин досяг рекордного рівня у 3,5 мільярда євро.

· експорт ігристих вин — 1,1 мільярдів євро, на 4% відсотки більше ніж в 2015 році;

· експорт класичних вин — 2,4 мільярди євро, що на 2% менше минулорічних результатів.

В той же час можуть порадіти прихильники міцних французьких напоїв: французьких коньяків на ринку побільшає на 5%, а горілки — на 6%. Експорт міцних алкогольних напоїв досяг 2 мільярдів євро.

  І друге півріччя буде не менш вражаючим. Успіх пояснюється все зростаючим попитом на ігристі вина, в першу чергу. А в передчутті Нового року ігристі вина саме на часі. 

У французькій Федерації вина говорять, що об’єми виробництва насправді чи не найнижчі за останні 30 років. Минулорічних показників, коли французи експортували вина на майже 8 мільярдів євро і міцних напоїв на 3, 5 євро, — досягнути може й не вдасться, та це не привід говорити про занепад. Хоча так — французького вина у світі поменшає, та близько 6 мільярдів пляшок світ все таки отримає.

Найбільш перспективними ринками збуту для французи вважають Сполучені Штати, Канаду, Китай і В’єтнам. України у списку немає, та кількість українських поціновувачів французьких вин невпинно зростає, а це означає, що збільшується коло людей, які мають гарний смак та розуміються на дійсно якісному.